Sport

Prve medalje za bh. sportiste na Svjetskim igrama specijalne olimpijade

Prve medalje za bh. sportiste na Svjetskim igrama specijalne olimpijade
Prve medalje za bh. sportiste na Svjetskim igrama specijalne olimpijade - photo: FENA

Bosna i Hercegovina ima prvu medalju na ovogodišnjim Svjetskim igrama specijalne olimpijade koje se održavaju u Abu Dhabiju, gdje je treće mjesto i bronzanu medalju osvojila atletičarka Hiba Sultanović u utrci na 200 metara.

Uspješan nastup bh. sportista na igrama upotpunio je stonoteniser Irfan Kulić koji je pobijedio u oba današnja nastupa te maksimalnim rezultatom sa po 3:0 u setovima dobio protivnike iz Senegala i Nigerije.

Vrlo zapažen nastup i odličan rezultat ostvario je plivač Zlatan Horo koji je u disciplini 50 metara kraul zauzeo odlično peto mjesto.

Nešto manje uspjeha u današnjim nastupima imale su fudbalerke u inkluzivnom ili “unified” fudbalu koje su poražene od reperezentacije Indije sa 5:4, iako je bh. tim do vodstva došao u 15. sekundi meča.

Čestitke bh. sportistima te izvršnoj direktorici Specijalne olimpijade BiH i šefici bh. misije na Svjetskim igrama specijalne olimpijade u Abu Dhabiju Kadi Delić-Selimović uputili su brojni sportisti poput Asmira Begovića, Svjetlane Kitić i mnogi drugi.

U sutrašnjim nastupima bh. sportiste očekuju nastupi u atletici na 200 metara, fudbalerke nastavljaju borbu za mjesta koja bi mogla donijeti medalje, a za medalju će sutra igrati i stonoteniseri.

FENA