Edin Džeko je u finalu Lige prvaka

Edin Džeko je u finalu Lige prvaka - photo: Inter
BH Telecom

Edin Džeko prvi put u svojoj bogatoj karijeri ušao je u veliko finale Lige prvaka.

Njegov Inter je u sinoćnjem revanšu polufinala savladao Milan i tako ovjerio karte za put u Istanbul, gdje čeka boljeg iz duela Manchester Cityja i Reala.

Milan je imao više konkretnijih prilika u prvom poluvremenu, pogotovo se to odnosi na šansu Brahima Diaza u samom uvodu susreta. No, Rossoneri se nisu iskazali ispred protivničkog gola, piše SCsport.ba.

Nerazzurri do pogotka stižu u 74. minuti. Romelu Lukaku je poslužio Lautara Martineza, a argentinski napadač udarcem iskosa u bliži ugao matira Maignana za 1:0.

Tim rezultatom zaključena je utakmica. Inter je i u prvom meču ostvario pobjedu (2:0) te tako sasvim zasluženo ostvario plasman u finale.

Džeko je sinoć igrao do 66. minute (zamijenio ga Lukaku), a Rade Krunić cijeli meč proveo na terenu.

Dijamant će tako imati priliku da igra svoje prvo finale Lige prvaka. Veličanstvena nagrada za fascinantnu karijeru kapitena reprezentacije BiH.