Salah zbog solidarnosti s Palestincima nije slavio golove koje je postigao

Salah zbog solidarnosti s Palestincima nije slavio golove koje je postigao - photo: Patria

Liverpool je danas na svom terenu slavio pobjedu protiv Evertona u susretu 9. kola engleskog Premiershipa, a konačan rezultat ovog meča je glasio 2:0.

Redsi su pobjedom protiv Karamela barem nakratko preuzeli lidersku poziciju, a oba gola za engleski sastav je postigao Mohamed Salah. Prvi gol je postigao u 75. minuti sa bijele tačke, a drugi pogodak u 97. minuti susreta na Anfieldu.

Uprkos tome što je utakmica sa Evertonom jedna od emocionalno najintenzivnijih za navijače Liverpoola, Salah nije slavio golove na prepunom Anfieldu.

Razlog je taj što je Salah htio iskazati solidarnost sa Palestincima koji ginu u izraelskim zračnim napadima, a ubijeno je više od 1.500 djece u Gazi.