Sport

VIDEO: Želja mi je da sportsko državljanstvo Amerike zamjenim za dres Zmajeva!

VIDEO: Želja mi je da sportsko državljanstvo Amerike zamjenim za dres Zmajeva!
photo: BHDINFODESK

Karijera bosanskohercegovačkog fudbalera, Elvira Ibiševića (19), je i dalje u uzlaznoj putanji, naime svojim idličnim igrama polako skreće pažnju “soccer” stručnjaka u Americi.

Ibišević trenutno nastupa za University of Nebraska, Omaha, za koji je na nedavnoj utakmici protiv Virginije Tech postigao najbrži hat-trick u NCAA Diviziji 1, za to mu je trebalo samo 11 minuta.

Naravno uslijedila je nagrada i odmah je proglašen igračem sedmice.

Za BHDINFODESK mlađi Ibišević je izjavio: “Izuzetno sam zadovoljan sezonom u mom klubu University of Nebraska Omaha , imamo dobre uslove za rad i mogućnost daljeg napredovanja. Ove godine mi ide zaista dobro podesio sam nišanske sprave i po uzoru na rođaka Vedu svaku šansu pretvaram u gol. Iskreno rečeno, nadam se prelasku u Evropu, gdje bih sigurno još više napredovao i konkurisao za dres reprenzentacije Bosne i Hercegovine.

Inače Elvir Ibišević je odigrao pet utakmica za U17 reprezentaciju SAD, prošle godine zajedno sa jos 12 mladih igrača iz Amerike bio je u kampu reprezentacije Bosne i Hercegovine u Zenici, nažalost iako je ostavio odličan utisak, još uvijek zvanični poziv za nastup u nekoj od mlađih reprenzentativnih selekcija nije stigao na njegovu adresu.

Pogledajte najbrži hat-trick u NCAA Diviziji 1. SAD, koji je postigao Elvir Ibišević:

Izvor vijesti: BHDINFODESK