World

Francuske vlasti zatvorile džamiju jer je njen imam promovisao radikalnu ideologiju

Francuske vlasti zatvorile džamiju jer je njen imam promovisao radikalnu ideologiju

Francuske vlasti su zatvorile džamiju u gradu Aix-en-Provence na jugu zemlje, jer je, navodno, njen imam promovisao radikalnu ideologiju i diskriminaciju, javlja Anadolu Agency (AA).

U saopćenju Ministarstva unutrašnjih poslova se navodi da je džamija zatvorena u okviru vanrednog stanja u zemlji.

“Džamija pod nazivom Dar-es-Salam je zatvorena u okviru mjera vanrednog stanja kao i zbog toga što je njen imam promovisao radikalnu ideologiju i diskriminaciju”, navodi se u saopćenju.

Dodaje se kako je imam džamije koristio, kako se navodi, “radikalnu retoriku” kojom je izazivao tenzije u društvu.

Od proglašenja vanrednog stanja u Francuskoj dosad je zatvoreno oko 20 džamija i mesdžida u toj zemlji.

Vanredno stanje je uvedeno nakon napada u novembru prošle godine u Parizu u kojima je poginulo 130 ljudi.

Gornji dom francuskog parlamenta odobrio je produženje vanrednog stanja u toj državi, čime će ono biti na snazi do jula 2017.

(AA)