Birališta na području općine Travnik otvorena su jutros u sedam sati i do sada nisu evidentirani nikakvi problemi, izjavio je za Fenu predsjednik Općinske izborne komisije Travnik Hajrudin Alibašić.
Alibašić je rekao da je na području općine Travnik otvoreno 71 redovno biračko mjesto, dok će na terenu danas biti pet mobilnih timova, od čega je jedan namjenjen za oboljele od Covid-19, odnosno za lica kojima je određena samoizolacija.
– Oni će glasati na osnovu dostavljene medicinske dokumentacije, odnosno rješenja o samoizolaciji – dodao je.
U općini Travnik registrovano je više od 47.000 birača koji će moći glasati za budući sastav Općinskog vijeća, za koji se bori 296 kandidata, dok su političke stranke i koalicije za mjesto načelnika kandidovale pet lica.
FENA/Agencija DAN


