Real Madrid na krilima Džanana Muse i u Madridu pobijedio beogradski Partizan

Real Madrid na krilima Džanana Muse i u Madridu pobijedio beogradski Partizan - photo: Patria

Košarkaši Reala sinoć su u Madridu u okviru 16. kola Eurolige slavili ubjedljivu pobjedu nad beogradskim Partizanom rezultatom 91:75.

Najefikasniji igrač susreta bio je bh. košarkaš Džanan Musa, koji je za 19 minuta provedenih na parketu postigao 23 poena, uz samo jedan promašaj iz igre.

Musa je odigrao fantastično prvo poluvrijeme, u kojem je za samo 11 minuta ubacio 16 poena, ne promašivši nijedan šut.

Osim našeg reprezentativca, u dresu Reala dvocifreni su bili i Vincent Poirier i Mario Hezonja sa po 14 koševa.

Kod poraženog beogradskog tima Bruno Caboclo bio je najefikasniji sa 18 poena.

Real Madrid je nakon 16 kola prvi na tabeli uz omjer 15 pobjeda i 1 poraz, dok je Partizan na 4. mjestu sa 9 pobjeda i 7 poraza.