Lana Pudar osvojila tri zlatne medalje i tri europska rekorda na Evropskom prvenstvu!

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (17) nastupila je jučer u finalnoj utrci Evropskog prvenstva za juniore koje se održava u Beogradu i ponovo oduševila.

Lana je nastupila u disciplini 50 metara delfin i osvojila novo zlato s vremenom 26.10.

To je njeno treće zlato na ovom prvenstvu, a po treći put je oborila evropski rekord.

Podsjećamo da je Lana na istom takmičenju 6. juna osvojila zlato u disciplini 100 metara delfin s vremenom 56.95 sekundi, te je na taj način za 44 stotinke oborila rekord evropskih juniorskih prvenstava.

Mlada Mostarka je jučer osvojila titulu i na 200 metara delfin, te je također postavila rekord evropskih juniorskih prvenstava. Utrku je otplivala u vremenu 2:06.26, što je za skoro dvije sekunde bolje od dosadašnje rekorderke Ruskinje Anastasije Markove iz Rima 2021. godine.