BiH

Uhapšena osoba koja je udarila dijete automobilom, pa pobjegla

Uhapšena osoba koja je udarila dijete automobilom, pa pobjegla
photo: N1 Televizija (ilustracija)

Jedna osoba je uhapšena u Sarajevu nakon što je automobilom udarila dijete i pobjegla sa mjesta događaja.

Iz MUPKS-a je saopćeno da se u subotu oko 12,50 sati u ulica Adema Buče do broja 365, općina Novi Grad, dogodila saobraćajna nezgoda.

Tom prilikom je udareno i oboreno na kolovoz dijete M.A. (2011.) iz Sarajeva, od putničkog vozila marke Golf II, nepoznatog registarskog broja, sa kojim se NN vozač nakon nezgode bez zaustavljanja udaljio u nepoznatom pravcu.

U toj saobraćajnoj nezgodi neutvrđen stepen tjelesnih povreda zadobio je pješak-dijete M.A. kome je ljekarska pomoć ukazana na KUM KCU Sarajevo gdje je zadržano na opservaciji.

Policijski službenici Sektora uniformisane policije-Odijeljenje za saobraćajne istrage su u 18.10 sati pronašli vozilo i vozača S. S. (1995.) iz Sarajeva koji je zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo, nepružanje pomoći povrijedenoj osobi u saobraćajnoj nezgodi, lišen slobode.

O cijelom slučaju je obaviješten dežumi tužitelj Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, a uhapšena osoba je predata u prostorije Jedinice za osiguranje objekata i zadržavanle osoba lišenih slobode.

FENA